Artystyczny Zakątek

Strona główna

+48 502 047 645

kontakt@agatakatuszonek.pl

10-457 Olsztyn

ul. Kard. S. Wyszyńskiego 15/15

 

     Agata Anna Katuszonek

Regulamin sklepu

 

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

agata.katuszonek@gmail.com

 AK'ARTE  Agata Anna Katuszonek

+48 502 047 645

Agata Anna

agata.katuszonek@gmail.com

+48 502 047 645

Regulamin sklepu

agata.katuszonek@gmail.com

13 sierpnia 2023
350 zł

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

AK'ARTE  Agata Anna Katuszonek

30 maja 2024
Kolejna edycja wystawy "BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2" 📣 Serdecznie zapraszam na wyjątkowe wydarzenie artystyczne  - II edycję  wystawy "BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2" w Łodzi, który odbędzie się w najbardziej popularnym
02 lutego 2024
Wernisaż pt.: "Z mojej teczki" w WBP w Olsztynie             Olsztyn, miasto o bogatej historii i urokliwym charakterze, było idealnym miejscem dla mojej pierwszej indywidualnej wystawy. Usytuowana w centrum Starego Miasta,
13 września 2023
Wystawa w OFF Piotrkowska w Łodzi         Wystawa grupowa pt.: "CHAOS SZTUKI" zorganizowana przez "W Związku Ze Sztuką" w OFF Piotrkowska w Łodzi, w której miałam okazję uczestniczyć, była niezwykłym doświadczeniem.

Aktualności

07 lipca 2024

160 zł

Informacja o pracy:

Oryginalny rysunek. 

kategoria: architektura

wymiary: bez ramki 13,5 x 21,5 cm

               z ramką 33,3 x 43,3 cm

rok powstania: sierpień 2023 r.

technika: mieszana (tusz, marker UNI Posca biały 

podłoże: papier Canson 100 g/m²

 

tagi: słowa kluczowe (np. architektura, rysunek, grafika, szkic, ratusz, urząd miasta, tusz, czarno- białe, pejzaż miejski, olsztyn, polska) 

 

 

Ramka oraz passe-partout w cenie obrazu.

Kolory mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistych. 

Opis

Opisz dokładnie i wdzięcznie swój obraz lub inne dzieło sztuki, które chcesz wystawić. Tego opisu używamy również w postach na Facebooku. Opis powinien zawierać inspirację, emocje, które towarzyszyły tworzeniu, lub które może odczuwać odbiorca. Dobra historia pomaga nam sprzedawać sztukę. Poniżej zamieszczamy przykładowy opis do obrazu. Objętość tekstu jest nieograniczona. Im więcej napiszesz, tym lepiej. Nasz redaktor wyłuska z Twojego opisu najlepsze akapity, lub zamieścimy całość, gdy będzie poprawnie napisana.  

- wstęp

Wstęp to miejsce na ogólne informacje na temat obrazu. Wskaż autora i tytuł dzieła. Napisz, kiedy obraz został namalowany i gdzie się obecnie znajduje. Określ technikę malarską.

Jeśli z danym dziełem sztuki związana jest jakaś konkretna historia, to przedstaw ją również w tym miejscu.

- rozwinięcie

Rozwinięcie to miejsce na analizę dzieła malarskiego.

...z kolan” to kwadratowy obraz ukazujący postać ludzką oddaną za pomocą niemalże szkicowego rysunku. Przedstawienie dopełniają barwne plamy błękitu, nakładane na płótno długimi pociągnięciami pędzla, co dodatkowo, wraz ze skomplikowaną i dynamiczną pozą postaci, potęguje ekspresję dzieła.

Zacznij od określenia tematu obrazu. Najpierw napisz ogólnie, co przedstawia (pierwszy plan). Następnie skup się na innych jego częściach (drugi plan). Opisz tło. Zwróć uwagę na układ elementów na obrazie – opisz go i określ, co oznacza. Opisz barwy na obrazie i nastrój, który wywołują.

- zakończenie

Zakończenie to miejsce na wyrażenie twoich emocji, wrażeń i reakcji związanych z danym dziełem sztuki. To tu możesz napisać, czy obraz ci się podobał, czy też nie i dlaczego. Napisz, w jaki sposób oddziałuje na ciebie itd. Obraz jest malarską interpretacją Reymontowskiej wizji miasta Łodzi, pełnej kontrastów, nęcącej bogactwem i wspaniałymi perspektywami, a jednocześnie przerażającej i mrocznej, bezlitosnej dla słabych i nieodpornych. Bezpośrednią inspiracją jest pierwsza strona powieści "Ziemia Obiecana", na której autor opisał miasto, niczym żyjący organizm.

 Wszyscy, którzy wiedzą, że Łódź zawsze słynęła z przemysłu włókienniczego z łatwością dopatrzą się w centralnym elemencie wrzeciona, na które spływa złota nić symbolizująca bogactwo przedsiębiorców, właścicieli fabryk. Dolna część wrzeciona zatopiona jest w najciemniejszej partii obrazu, niemal czarnej, symbolizującej klasę robotniczą, która była fundamentem kapitalizmu.

Dopiero po chwili odbiorca orientuje się, że złota nić biegnąca przez środek obrazu tak naprawdę wychodzi z mroku i pnie się do góry, a nie odwrotnie, jak początkowo można myśleć, co jest przenośnią dla wyzysku człowieka. Ciemne elementy wyłaniają się z tła, niczym z mgły, jak opisywane w powieści kominy fabryk. Jasne plamy barwne przypominają kłęby dymu i pary unoszącej się nad miastem. odbiorca ma wrażenie, że z góry pada złoty deszcz, ale jest on dostrzegalny tylko pod odpowiednim kątem, co znaczy, ze trzeba spojrzeć na relacje barw z odpowiedniej perspektywy, podobnie jak w Ziemi Obiecanej sposób postrzegania miasta Łodzi był różny dla każdego z bohaterów.

   Podobne obrazy

Ratusz olsztyński

autor: Agata A. Katuszonek

Więcej o autorze ...